HAKAN GÜNER

KİMDİR ?                  

 

İstanbul doğumlu olan Hakan GÜNER Kocaeli Üniversitesi Makina Bölümünden sonra PWU bursunu alıp Pasific Western Üniversitesinde Material science master programından  mezundur.

 

İş hayatına sırası ile I.G.A.  GmbH  / Berlin‘ de yatırımlardan sorumlu olarak çalıştı daha sonra  Görevi gereği japonyada bir projede  Shingeo Shingo'un ömrünün son demlerinde  Smed ve Toyota Production System temellerini öğrendi  1997’den 2000 yılına kadar Federal Mogul – Sapanca tesisinde proje ve yatırım mühendisi görevi ile askerlik süresine kadar devam etti. 2001 yılı   askerlik sonrası Amerikan , İngiliz ve Fransız şirketlerinde görev alıp  2006 yılında fabrika müdürü olarak profesyonel iş aşamına son verdi . Görev yaptığı yıllarda Six Sigma Master Black Belt  sertifiksyonuna sahip olup 2006 yılından itibaren USA’da HPKgroupLLC ve Floridamep isimli kuruluşlarda yalın üretim konusunda eğitimler verdi aynı zamanda tam zamanlı çalışma olarak Bradnaples isimli kuruluşta CEO consultant olarak 2 yıl süre ile görevi sırasında Lean Enterprise Institue - USA‘ da 1 yıl James P. Womack ile 1 yıl çalıştı.

 

ASME tarafından Mayıs 2003’de“Yeni Mühendislik  Yaklaşımı” konulu  tezi ile en başarılı 10 mühendis arasında gösterilip bir prestij ödülü almıştır. Halen ASME Virtual Project engineer olarakta görev yapmaktadır. Fren sistemi konusunda patent sahibi olup patent sahibi olduğu fren sistemi GeneralMotors tarafından uygulanmaktadır.

                     Six sigma, Lean manufacturing, Agile Manufacturing, Amerikan & Japon Kalite Teknikleri, konularında uzmandır. Fast Company Magazine yazarlarındandır.

 

                    SAE,   ASME,   The Center for Creative Leadership  kuruluşların yönetim üyesidir ve Türkiye temsil yetkisi kendisine aittir.

 

2009 ve 2010 yılında Nato‘da Amerikan Ordusuna Stratejik Yönetim ve Liderlik konusunda bir dizi eğitimler verdi.

 

Uluslararası ve ulusal bir çok seminer ve konferansa konuşmacı olarak katılmaktadır.

 

Cost Reduction Institute - Türkiye  Organizasyonunu kurulumunu sağlamış ve Maliyet düşürme teknikleri konusunda uzman olup bu konuda bir çok uluslararası  konferansta ve eğitimde bulunmuştur.

 

TRIZ  uzmanıdır ve TRIZ40 sitesinin 2014 yılında hizmete girmesini sağlamıştır.

 

BusinessTheatre kendisinin marka ile korunmuş bir ürünüdür.

 

Extraordinary Minds ile verdiği Yönetim Piskolojisinin temellerini anlatmaktadır

 

United Partners – Türkiye Organizasyornunu 2008 yılında kurup partnerleri ve ekibi ile danışmanlık ve eğitimlerine devam etmektedir.

 

Asla pes etme her çıkmazda mutlak bir nokta bulunur .....   Hakan GÜNER  Ocak 2007